Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Вердер разпиля Майнц за първата си победа през сезона

Вердер разби Майнц с 4:0 в мач от 3-тия кръг на Бундеслигата. Головете за домакините отбелязаха Марвин Дукш (3’-дузпа), Йенс Стаге (53’), Леонардо Битенкурт (82’) и Джъстин Нинмах (83’).

Вердер поведе още в самото начало на мача. Защитникът на Майнц Андреас Ханче-Олсен фаулира в наказателното си поле Марвин Дукш и реферът Роберт Шрьодер отсъди дузпа. Зад бялата точка застана потърпевшият играч, който не сгреши и така “бременските музиканти” поведоха с 1:0.

Вердер продължи с по-добрата си игра, като Йенс Стаге стреля опасно, но Робин Центнер успя да избие в корнер. За Майнц пък най-добрата възможност дойде в 26-ата минута, когато Жае-Сун Лий стреля, но стражът на домакините Иржи Павленка спаси.

Второто полувреме започна с ново попадение за Вердер. В 53-тата Митчел Вайзер центрира добре отдясно и Йенс Стаге засече неспасяемо с глава за 2:0. До края на срещата на терена имаше само един отбор, като бременци отбелязаха още два гола. В 82-рата минута резервата Леонардо Битенкурт направи 3:0 след добра контраатака и асистенция на Джъстин Нинмах, а самият Нинмах също се разписа само минута по-късно, след като бе изведен добре от Романо Шмид, оформяйки крайното 4:0.

Така Вердер записа първата си победа за сезона и временно е на 11-а позиция в класирането, докато Майнц остава на 16-о място в класирането.

Снимки: Imago