ХИК изхвърли румънския шампион, сърбин избухна с два гола

ХИК (Хелзинки) победи с 2:0 румънския шампион Фарул и с общ резултат 3:2 се класира за групите на Лигата на конференциите. В герой за домакините се превърна сръбският нападател Боян Радулович, който отбеляза и двете попадения за тима си (20’, 70’).

Домакините започнаха по добре и още в 5-ата минута гол на Радулович бе отменен заради засада. В 20-ата минута обаче ХИК отбеляза първи. Сантери Хостика центрира чудесно отдясно и сърбинът с глава откри резултата.

През втората част домакините чакаха своя момент и той дойде в 70-ата минута. След нова добра атака на фините Радулович получи пас от Лукас Лингман и от непосредствена близост отбеляза втория си гол в мача. До края на мача румънците опитаха да върнат поне едно попадение, но не успяха да го направят.

Така ХИК се класира за групите на Лигата на конференциите, докато еврокампанията за румънците приключи.