Светкавица излъга Бенковски и продължава за купата на България

Светкавица (Търговище) победи с 2:1 гостуващия му Бенковски (Исперих) във финала на Североизточна България от турнира за купата на България. Златин Боянов е героят за домакините с двете си попадения. Той откри резултата в 5-ата минута. Гостите веднага тръгнаха в атака. Сонер Кязим уцели гредата. Денис Кадил изравни резултата в 35-ата минута. След почивката футболистите на Бенковски се поизмориха и домакините контролираха събитията на терена. Боянов беше изведен сам срещу вратаря и реализира победния гол, десетина минути преди края. В оставащото време съперника опита натиск, но той беше хаотичен и до чисто голово положение не се стигна.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!