Марица не сбърка срещу Беласица

Марица (Пловдив) добави нови три точки в актива си след успех с 2:0 срещу Беласица (Петрич). Двубоят бе от седмия кръг на Втора лига. Точни за домакините бяха Станислав Маламов (23) и Веселин Марчев (76) удвои.

Срещата започна равностойно, без голови положения пред двете врати през първите 15 минути. Постепенно домакините натиснаха отбора на Беласица, но опитите им за центрирания по фланговете нямаха нужния резултат. В 23-ата минута Станислав Маламов проби по левия фланг и извади топката на границата на наказателното поле, където Стефан Попов бе останал сам. Ударът на халфа срещна тялото на защитник и излезе в корнер.

В 23-ата минута Маламов повтори упражнението, но този път не подаде, а предпочете да стреля, като опитът му се поздрави с успех. Позицията му бе малко по-централна, в сравнение с предишната ситуация и този път крилото на Марица прати топката в мрежата.

В 33-ата минута Георги Трифонов проби по десния фланг, след което центрира много добре, но Валери Домовчийски се размина с топката. Веднага Беласица отговори с опасен шут на Куфре Ета в долния десен ъгъл на вратата, който Начев успя да отрази със сетни усилия. Шест минути по-късно гостите от Петрич изпълниха заучено статично положение, при което Ергин стреля много неточно.

В 42-рата минута Георги Трифонов осъществи нов пробив по десния фланг и направи поредно центриране. Този път то намери Домовчийски, който стреля от въздуха, но в аут. В 61-вата минута Беласица бе много близо до това да изравни резултата. Лошо изчистване от защитата на Марица позволи на Запро Динев да шутира от границата на наказателното поле. Нападателят нямаше късмет, защото ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 66-ата минута Саломон Джеймс игра с ръка в наказателното поле. Топката отскочи от тревата и се чукна в ръката на защитника, но съдията даде знак играта да продължи. Три минути по-късно Виктор Ергин опита нещо много интересно. Той шутира от въздуха, от около 25 метра разстояние до голлинията. Ударът не бе никак лош и премина над напречната греда. Натискът на гостите се засили и удар от далечна дистанция се отби в страничната греда на вратата зад Петър Начев.

В 76-ата минута Марица удвои своята предина. Хубаво центриране от десния фланг завърши с удар на Веселин Марчев с глава, при който вратарят на Беласица не помръдна.

Малко преди края на мача Станислав Маламов се отчете с голям пропуск, останал очи в очи с вратаря на Беласица. Кирил Георгиев се намеси безупречно.

МАРИЦА – БЕЛАСИЦА 2:0
1:0 Станислав Маламов (23)
2:0 Веселин Марчев (76)

Стартови състави:

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 29. Атанас Ташолов, 23. Саломон Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски, 9. Георги Трифонов;

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 3. Виктор Ергин, 11. Таонса Аксел, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов;