Наполи победи Сасуоло в мач с две дузпи и червен картон за реплика

Наполи затвърди доброто начало на сезона и надделя комфортно с 2:0 в домакинството си на Сасуоло в мач от втория кръг на Серия А. Двете попадения за шампионите паднаха в двете полувремена и бяха дело на Виктор Осимен (16’, дузпа) и Джовани Ди Лоренцо (64’). Домакините пропуснаха още една дузпа чрез Джакомо Распадори през второто полувреме, а гостите от Сасуоло пък останаха с човек по-малко след червения картон на Максим Лопес (51’) още в началото на второто полувреме. Наполи това бе четвърти пореден сезон, в който те успяват да спечелят първите си два двубоя на старта на шампионата.

Партенопеите започнаха много остро двубоя и центриране отдясно намери Джакомо Распадори в пеналта, той обаче стреля в гредата. В четвъртата минута капитанът Джовани Ди Лоренцо прати добро подаване към Виктор Осимен, който се строполи на земята, но протестите за дузпа от страна на домакините бяха доста вяли.

Домакините продължиха да обсаждат пеналта на Сасуоло и в 12-ата минута Матео Политано нахлу остро, след което влезе в съприкосновение с бранител и падна. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но впоследствие бе повикан от ВАР да прегледа положението още веднъж и отсъди дузпа. Зад топката застана Виктор Осимен и реализира за 1:0.

Футболистите в синьо продължиха настоятелно да търсят второ попадение и в 22-ата минута отново нигерийската им звезда стреля опасно с глава. Малко след изминаването на половин час игра отново Джовани Ди Лоренцо бе брилятно изведен в предни позиции, но връщането му към Осимен бе блокирано от бранители на Сасуоло.

Постепенно възпитаниците на Алесио Дионисии обаче набраха самочувствие и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Алекс Мерет. Те на няколко пъти осъществиха опасни влизания в наказателното поле, но там забавяния не им позволи на да стигнат до опасни положения.

Домакините по идентичен на първата част начин и второто полувреме, но този път Виктор Осимен не успя да се възползва от отлично центриране отдясно на Матео Политано и стреля с глава покрай дясната греда на Андреа Консили. В 51-ата минута Максим Лопес влезе в диалог със съдията Антонио Гуида, който не се поколеба и веднага му извади директен червен картон. Не стана ясна точната причина за това, но най-вероятно решението на рефера се дължеше на обидна реплика. По този начин “неровердите” останаха с човек по-малко на терена.

Пет минути след това Наполи бе близо до второ попадение след нови напористи действия около наказателното поле, което доведе до суматоха и хубав удар на Распадори, но Консили отново отрази. Ново центриране от корнер доведе до игра с ръка на Мартин Ерлич и респективно нова дузпа в полза на Наполи. Този път зад топката застана Распадори, но топката премина над напречната греда. Веднага след пропуска на терена се появи и втората голяма звезда на тима Хвича Кварацхелия, за когото това бе първи мач за сезона.

Именно грузинецът, който нямаше гол или асистенция в последните си 11 мача в Серия А, се нуждаеше само от няколко минути на терена, за да демонстрира голямата си класа. Отличен негов пробив в средата на терена пусна елегантно между бранителите в черно и зелено, за да намери капитанът Джовани Ди Лоренцо, който пък на свой ред реализира за 2:0.

Наполи не отслаби своя натиск, но все пак оборотите на срещата поспаднаха. Все пак до края играчите на Руди Гарсия се отличиха с още няколко сериозни пропуска, които можеха да направят победата им още по-изразителна.

През следващата седмица шампионите ще посрещнат своя подгласник през миналия сезон Лацио, а “неровердите” ще търсят задължителна победа срещу новака Верона след две поредни поражения.

Снимки: Gettyimages