Гранада надви Майорка в петголово шоу

Отборът на Гранада спечели първата си победа за сезона, след като надви тима на Майорка с 3:2 в среща от 3-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът измъкна победителите от зоната на изпадащите, докато техните съперници се озоваха непосредствено над “опасната зона”.

Съставът на Гранада удари след само 12 минути игра, когато Мигел Рубио се разписа. До края на полувремето домакините намалиха оборотите, оголиха се в отбрана и заслуждено допуснаха изравнителен гол в 38-ата минута, който отбеляза Абдон Пратс.

Втората част започна перфектно за тима на Гранада и секунди след подновяването на играта те получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Браян Сарагоса, който не сбърка и изведе своите отново напред. Попадението даде импулс на отбора домакин и този път не последва отпускане, което заслужено доведе и до трети гол във вратата на Майорка в 70-ата минута, когато Мюрто Узуни се разписа.

До края гостите опитаха да се върнат, но стигнаха само до един чрез Саму, който намали изоставането, но не помогна за нещо повече от поражението.