Требълът е факт - Ноа Лайлс с три световни титли в спринта

Ноа Лайлс изпълни на 100 процента целта, с която пристигна на Световното първенство по лека атлетика в Будапеща - три златни медала. След като спечели индивидуалните титли на 100 и 200 метра, днес трикратният планетарен първенец на половин обиколка стигна до третия си златен медал в унгарската столица. Щафетата на САЩ в състав Крисчън Коулман, Фред Кърли, Брандън Карнс и Ноа Лайлс спечели бягането на 4 по 100 метра с най-добър резултат в света за сезона то 37.38 секунди.

US 4x100M DOUBLE 👀 Both the men's and women's 4x100m gold medals go to the 🇺🇸 Noah Lyles wins three golds in Budapest 🔥 #WorldAthleticsChamps

Posted by World Athletics on Saturday, August 26, 2023

Сребърните медали на 4 по 100 м при мъжете грабнаха олимпийските шампиони от Токио - Италия. Роберто Ригали, Ламонт Джейкъбс, Лоренцо Пата и Филипо Торту заеха втората позиция с 37.62 сек. Спринтьорите на Ямайка в състав Акийм Блейк, Облик Севил, Рийем Форде и Роън Уотсън спечелиха бронза с 37.76 сек.