Късен гол на Уулвс закотви Евертън на дъното

Арсенал загуби първи точки от началото на сезона, след като завърши 2:2 срещу Фулъм на “Емиратс”. Отборът на Микел Артета изоставаше в резултата в голям период от срещата, след като Андреас Перейра откри резултата още в първата минута.

След първо полувреме, което бързо ще бъде забравено, двата отбора показаха по-добра игра след почивката. Уулвс, който нямаше удар в очертанията на вратата през първата част, си помисли, че е повел, но попадението на Фабио Силва бе отменено поради засада. Португалецът след това пропусна отлична възможност да се разпише.

Двамата вратари пък се изявиха с две изключителни спасявания. Джордан Пикфорд реагира отлично, след като съотборникът му Брантуайт насочи топката към вратата му. Жозе Са пък се справи прекрасно, за да отклони удар с глава на Дукуре, който прати топката в мрежата 11 преди края, но попадението не бе зачетено поради засада.

Калайджич огорчи домакините, след като се извиси и с глава засече центриране на Педро Нето. Австрийският нападател пристигна в Уулвс миналото лято, но получи тежка контузия в дебюта си. Той влезе в игра две минути преди да отбележи победния гол.

За “вълците” това беше първа победа от настоящата кампания, а Евертън започва с три загуби шампионата за първи път в историята си. “Карамелите” все още нямат отбелязан гол и са допуснали шест попадения.

Снимки: Imago