Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Две греди и вратарски гол помогнаха на Борусия (Д) за точка

Отборът на Борусия (Дортмунд) се препъна при гостуването си на Бохум в среща от втория кръг на Бундеслигата, завършвайки 1:1. “Жълто-черните” дори не бяха далеч от загубата, защото съперникът удари две греди, а попадението в мрежата на домакините дойде след неубедителна намеса на вратаря.

Кевин Щьогер изведе Бохум напред в 13-тата минута, а Донийл Мален изравни в 56-ата.

Мален беше точен за Борусия и в първия кръг, когато обаче голът му срещу Кьолн (1:0) се оказа победен.

Този следобед вестфалци бяха изненадани от ранния гол на Щьогер и не успяха бързо да се съвземат. В 33-тата минута и гредата им помогна след удар на Хофман.

Съставът Борусия вдигна темпото след паузата и в 56-ата Мален изравни, след като стражът Мануел Риман не реагира добре.

До края и двата тима търсеха начин да вкарат победен гол. Вратарят на Дортмунд Грегор Кобел се отличи с важно спасяване в 68-ата минута, а в 86-ата страничният стълб му помогна след удар на Остерхаге.

Шансовете на гостите за успех дойдоха дълбоко в добавеното време, но пропуски направиха Джейми Байноу-Гитънс и Юлиан Брант.