Манчестър Юнайтед губеше с две попадения след пет минути игра, но постигна пълен обрат за втората си победа

Манчестър Юнайтед постигна трудна, но сладка победа след пълен обрат с 3:2 в домакинството си на Нотингам Форест в мач от третия кръг на Премиър лийг. Гостите успяха да вземат ранна преднина от две попадения още в началните минути, когато се разписаха Тайуо Ауоний (2’) и Уили Боли, но впоследствие “червените дяволи” изиграха най-силния си мач от началото на кампанията и успяха да грабнат трите точки след голове на Кристиан Ериксен (17’), Каземиро (52’) и Бруно Фернандеш (76’, дузпа). Гостите пък останаха и с човек по-малко, след като бе капитанът им Джо Уоръл бе изгонен в 67-ата минута.

Ерик тен Хаг имаше сериозни проблеми след поредицата от контузии в своя тим и заложи на Диого Далот отляво на отбраната след травмата на Люк Шоу, Мейсън Маунт бе заменен от Ериксен, а изненадващо на върха на атаката стартира Антони Марсиал, който не се отличи с някакви по-сериозни отигравания и след почивката бе заменен от Джейдън Санчо.

Домакините започнаха доста агресивно и успяха да отправят опасен удар по посока на вратата още в 40-ата секунда чрез Антони, но Мат Търнър спаси доста колебливо. Това доведе до корнер, а именно след изчистването на топката след него топката стигна до Тайуо Ауоний, който успя да се измъкне от Маркъс Рашфорд, напредна на високата скорост и преодоля Андре Онана за 0:1.

Гостите нанесоха втори съкрушителен удар на своя противник веднага след това, когато се стигна до фал, а центрирането от него отдясно бе достигнато от напълно непокрития Уили Боли, който с глава отбеляза за 0:2.

Футболистите на Манчестър Юнайтед успяха постепенно да наложат много сериозен натиск, като установиха по-голяма част от случващото се на терена почти изцяло около наказателното поле на своите гости. Това даде резултат в 17-ата минута, когато първо Бруно Фернандеш стреля много опасно, а впоследствие Рашфорд този път по добре познатия начин се справи с бранител в бяло, влезе в наказателното поле и пусна топката успоредно на голлинията, а там Кристиан Ериксен я прати в мрежата за 1:2. В 20-ата минута Каземиро отправи нов опасен удар, което се превърна и в четвъртото спасяване на Мат Търнър.

Играчите на Ерик тен Хаг бяха доста близо до второ попадение в 25-ата минута, когато отбраната на Нотингам не се ориентира добре след центриране от корнер, топката достигна бразилският дефанзивен халф, но той от около метър - два не успя да я прати в мрежата. Домакините продължаваха да налагат натиск и да държат срещата почти изцяло под контрол, но нови добри намеси на Мат Търнър, както и не до там качествени отигравания ги лишиха от ново попадение. В последните няколко минути гостите от Нотингам Форест отново успяха да са малко по-остри, но Рафаел Варан се намеси добре при едно от опасните им влизания в наказателното поле.

Именно французинът бе заменен на почивката от Виктор Линдельоф, като най-вероятно бе получил някаква контузия. Домакините отново сякаш започнаха не особено съсредоточено и втората част, а появилият се от скамейката швед допусна да бъде преодолян от Ауоний, а впоследствие топката се озова в Морган Гибс-Уайт, но при центрирането добре се намеси Далот.

Постепенно случващото се на терена последва почти идентично видяното през първата част, а играчите на Манчестър Юнайтед отново се установиха около наказателното поле на Нотингам Форест. Така се стигна и до 52-ата минута, когато Бруно Фернандеш изненадващо пусна успоредно към Рашфорд, нападателят прати обратно топката в наказателното поле към португалеца, а той с глава намери Каземиро, който изравни. Минута или две след това Антони бе много близо до пълния обрат за домакините, но нова отлична намеса на Мат Търнър донесе единствено корнер на “червените дяволи”.

Домакините можеха да завършат своя пълен обрат още преди изминаването на час игра, след като бразилското крило бе изведен в наказателното поле и пусна добра топка към Бруно Фернандеш, но ударът на португалеца премина покрай гредата. В 67-ата минута се стигна до директен червен картон на капитана на гостите Джо Уоръл, тъй като фаулира Бруно Фернандеш, който нахлуваше в наказателното поле, гонейки дълъг пас от задни позиции. Последвалото статично положение отново бе изпълнено нестандартно от португалеца, но неговият сънародник Диого Далот се оказа изненадан от паса към себе си и не успя да отиграе.

Натискът на “червените дяволи” продължи, за да се стигне до 75-ата минута, когато Маркъс Рашфорд тръгна да нахлува в наказателното поле, малко театрално се възползва от съприкосновение с Данило, но тя му спечели дузпа. Зад кълбото застана Бруно Фернандеш и след много силно изпълнение завърши пълния обрат в полза на домакините - 3:2. В 84-ата минута футболистите на Стив Кларк имаха на свой ред претенции за дузпа след доста леко падане в наказателното поле на Шейку Куяте, а впоследствие Андре Онана трябваше да се намесва след опасен удар към своята врата.

В самото начало на добавеното време от цели 11 минути Антони Еланга нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас, но Крис Ууд не успя да засече, а вместо това фаулира стража, което се оказа и последното по-сериозно положение в двубоя. През следващата седмица футболистите на Манчестър Юнайтед имат много сериозната задача да гостуват на Арсенал в Лондон, а днешните гости от Нотингам Форест ще приемат Бърнли в двубой от втория кръг на Купата на лигата в средата на седмицата.

Снимки: Gettyimages