Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Хеттрик на Кристиано Роналдо донесе първа победа на Ал-Насър

Кристиано Роналдо изигра най-силния си мач, откакто носи екипа на Ал-Насър. Португалската суперзвезда заби хеттрик за разгромната победа с 5:0 над Ал-Фатех в среща от 3-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Другите две попадения за гостите бяха дело на Садио Мане, като за едно от тях асистенцията даде Роналдо.

Това беше първи успех за Ал-Насър от старта на кампанията. В предишните си две срещи тимът, воден от Луиш Кастро, загуби с 1:2 от Ал-Етифак и с 0:2 от Ал-Таавон.

Още в началото на срещата Ал-Насър показа, че този път няма да допусне изненада. Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Роналдо подаде с пета на Мане, а сенегалецът технично копна топката над вратаря на домакините.

До почивката Кристиано удвои преднината на своя тим. Той беше точен в 38-ата минута след центриране на Султан Ал-Ганам и безпощаден удар с глава.

В началото на втората част старши треньорът на домакините Славен Билич направи две смени, но и те не помогнаха. В 55-ата минута Роналдо беше изведен на чиста позиция от Абдулрахман Гариб и не сбърка. Гариб се прояви с пас и към Мане за четвъртото попадение в полза на Ал-Насър.

Дълбоко в добавеното време Кристиано се озова непокрит на далечната греда и спокойно оформи хеттрика си.

"Радвам се за победата и за нашите фенове. Щастлив съм в Саудитска Арабия и още веднъж казвам, че местното първенство скоро ще е едно от най-силните в света", каза след двубоя португалецът.

В кариерата си Кристиано Роналдо има 63 хеттрика. 33 от тях са след като нападателят навърши 30 години. Мане пък стана 91-ият съотборник на португалеца, който бележи след негов пас. Днешната победа беше под номер 650 за CR7 в клубния футбол, което е абсолютен рекорд.