ЛАСК взе минимален аванс срещу Жрински

ЛАСК се наложи с 2:1 над Жрински (Мостар) и е по-близо до класиране за групите на Лига Европа, но интригата около крайния победител е жива, след като босненците стигнаха до попадение през втората част. Точен за тях беше Неманя Билбия, а Роберт Жул отбеляза и двата гола за домакините.

Жул изведе австрийците напред след едва 4 минути игра. той посрещна една лошо отбота топка и от границата на наказателното поле я прати във вратата, пазена от Марко Марич. В 12-ата минута отново Жул показа, че притежава много силен и прецизен удар и ЛАСК поведе с 2:0, а гостите бяха в истински шок.

През второто полувреме ЛАСК намали оборотите и футболистите на Жрински се възползваха. В 71-ата минута звездата на тима Билбия се оказа на точното място и върна един гол.