Митрович дебютира с гол при разгром на Ал-Хилал, а Милинкович-Савич получи червен картон

Нападателят Александър Митрович направи мечтан дебют за Ал-Хилал при победата с 4:0 като гост на Ал-Раид в двубой от третия кръг на саудитското първенство. Неговият съотборник Сергей Милинкович-Савич обаче вероятно ще иска да забрави този мач.

Именно Митрович откри резултата в 42-рата минута, когато се разписа след асистенция на Рубен Невеш. Последваха два гола на Салем Ал-Досари (56’, 69’), като първият от тях беше от дузпа. В 76-ата минута обаче Милинкович-Савич си изпусна нервите и беше изгонен с директен червен картон заради разправия с Умар Гонсалес, който също беше отстранен от игра. Крайният резултат беше оформен от Абдулах Ал Хамдан в 89-ата минута. Направи впечатление отсъствието на Неймар от състава на Ал-Хилал, като бразилецът ще трябва да почака още за своя дебют.

По същото време Карим Бензема се отчете с гол и асистенция в двубоя между Ал-Рияд и Ал-Итихад, в който неговият отбор също спечели с 4:0, и то отново като гост. Доскорошната звезда на Реал Мадрид откри резултата в 17-ата минута, а в добавеното време помогна на Салех Ал Амри да отбележи четвъртото попадение в срещата. Между тези два гола точен на два пъти беше Абдеразак Хамдалах, който първо вкара от дузпа в 25-ата минута, а след това отбеляза и третото попадение в десетата минута на добавеното време на първата част. За отбелязване е и дузпата, която вратарят на гостите Марсело Грохе спаси при изпълнението на Салех Ал Абас от бялата точка минута преди края на редовното време.

От друга страна, Ал-Ахли записа изключително драматична победа с 1:0 като домакин на Ал-Ахдуд. Единственото попадение беше отбелязано от Франк Кесие в шестата минута на добавеното време на срещата, а асистенцията дойде от Роберто Фирмино. В другите две днешни срещи от третия кръг на саудитския елит Ал-Уехда победи Ал-Таи с 3:0 като гост, а Ал-Етифак на Стивън Джерард завърши наравно 1:1 с гостуващия Ал-Халеей.