Фенербахче отнесе десетима от Твенте, а Рапид излъга Фиорентина във Виена

Фенербахче е с единия крак в групите на Лигата на конференциите, след като разгроми Твенте с 5:1 на своя стадион в плейофен двубой от турнира.

Нидерландците обаче бяха тези, които поведоха в 20-ата минута, когато след отлична тяхна атака Манфред Угалде нацели греда, но при добавката си беше безгрешен. В 32-рата минута обаче Джейдън Остерволде изравни с далечен удар с глава след центриране на Себастиан Шимански. Повратната точка настъпи в 43-тата минута, когато след намесата на ВАР, на атакуващия халф Юри Регеер му беше показан червен картон заради негов груб фал срещу Мерт Мюлдюр.

Така през второто полувреме истанбулският гранд беше пълен господар на терена и отбеляза цели четири гола. Първият от тях дойде в 60-ата минута, когато Шимански донесе пълния обрат в мача след асистенция на Брайт Осави-Самюъл. Само две минути по-късно Ирфан Кахведжи също се разписа, а този път асистентът беше Ферди Кадиоглу. В 74-тата минута Кахведжи отбеляза втория си гол в двубоя, а крайният резултат беше оформен в добавеното време, когато Душан Тадич реализира дузпа.

Междувременно, в друг мач от плейофите на турнира Рапид (Виена) спечели домакинството си на Фиорентина с 1:0. “Виолетовите” бяха по-добрият отбор през целия мач и особено след почивката, но въпреки това австрийците ги надвиха благодарение на единствения си точен удар в мача, дошъл от изпълнената от Марко Грюл дузпа в 34-тата минута. Тя беше отсъдена за фал на Роландо Мандрагора срещу Максимилиан Хофман.

По същото време се изигра мачът между Фарул и ХИК, в който домакините от Констанца спечелиха с 2:1. За тях точни бяха бившият нападател на Левски - Ривалдиньо (58’), както и Михай Попеску (82’), а за гостите се разписа Йоона Тойвио (50’).

Снимки: Imago