Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Партизан се сгромоляса в Дания, Ференцварош докосва групите

Партизан допусна тежка загуба с 0:5 при гостуването си на датския Нордселанд в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите и шансовете му да стигне до групите на турнира са нищожни.

Сръбският гранд бе надигран и в предишното си гостуване в миналия кръг срещу Сабах от Азербайджан. Тогава тимът на Игор Дулай се измъкна с 0:2 и успя да отстрани съперника след добър реванш и дузпи. Този път ще има почти неизпълнима задача.

Нордселанд доминираше от самото начало и притисна съперника. След няколко грешки в защитата на гостите защитникът Мартин Фресе откри резултата в 11-ата минута. Превъзходството на домакините доведе до втори гол малко преди почивката, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Антич, а Ингвартсен се разписа от бялата точка.

Партизан играеше малко по-активно след почивката, но защитата на сърбите твърде лесно бе преодолявана. Нова игра с ръка и нова дузпа доведе до третия гол на домакините, като отново Ингвартсен бе точен в 68-ата минута. Пет минути след попадението на бившия нападател на Уинон и Майнц и Оливер Виладсен се разписа. Датчаните продължиха да атакуват, пропуснаха една добра ситуация, а след това удариха греда. До пето попадение обаче се стигна след автогол на Илич.

В друг от по-ранните мачове днес Ференцварош си осигури сериозен аванс, след като победи с 4:0 при гостуването си на Жалгирис. Унгарците отбелязаха три от попаденията си след 62-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко, след като Горобсов получи червен картон. Шампионът на Исландия Брайдаблик също е в добра позиция преди реванша. Той спечели с 1:0 като гост на Струга.