Бешикташ повали Динамо (Киев) в последните секунди

Бешикташ се наложи с 3:2 над Динамо (Киев) в един от най-интересните мачове от плейофния кръг в Лигата на конференциите тази вечер. Грандът от Истанбул стигна до успеха в добавеното време с попадение на Бактийор Зайнутдинов, за когото това беше дебют с екипа на "черните орли". Двубоят се игра на неутрален терен в Букурещ.

Двата отбора не се бяха срещали в евротурнирите от 2016 година, когато бяха в една група в Шампионската лига. Тогава мачът помежду им в Истанбул завърши 1:1, а в Киев Динамо разгроми "черните орли" с 6:0.

Днешният мач започна по-добре за турския тим, но Абубакар и Салих Учан пропуснаха от чисти позиции. В 39-ата минута бранител на Динамо игра с ръка в наказателното си поле и Бешикташ получи дузпа. Съдията Дарън Ингланд прегледа ситуацията с помощта на ВАР и потвърди решението си, а Венсан Абубакар хладнокръвно откри резултата.

Веднага след почивката Олександър Караваев прати топката в мрежата на Бешикташ, но голът беше отменен заради засада. Украинците все пак изравниха в 60-ата минута с хубаво попадение на Микола Шапаренко, който получи подаване от Виталий Буялский и с премерен удар не остави шансове на Мерт Гюнок.

Само 4 миути по-късно Абубакар центрира от корнер, а Омар Коли се оказа на точното място в наказателното поле и с глава върна преднината на Бешикташ. Динамо успя да отговори и този път. Буялский отново влезе в ролята на асистент и намери непокрития Назар Волошин, който не сбърка за 2:2.

Развръзката настъпи буквално в последните секунди. Тогава привлеченият наскоро от ЦСКА (Москва) Зайнутдинов беше намерен от Милот Рашица и донесе ценен аванс на отбора си преди реванша следващата седмица.