Спартак (Търнава) не успя да победи девет от Днипро-1

Зрелищно започнаха плейофите на третото издание на Лигата на конференциите. Първият мач за вечерта противопостави отборите на Спартак (Търнава) и Днипро-1, които завършиха при 1:1 в напрегната среща, по време на която главният съдия се принуди да покаже общо 11 картона - 9 жълти и 2 червени.

Двубоят започна кошмарно за украинците, които останаха след само пет минути игра с човек по-малко, когато Едуард Сарапий бе изгонен. Въпреки това гостите издържаха до края на полувремето и не инкасираха попадение.

Това се промени след почивката и Келвин Офори взриви трибуните на стадион "Антон Малатински" в 55-ата минута. Тази радост продължи по-малко от четвърт час и съдията показа бялата точка съвсем скоро и в 67-ата минута Олександър Пихалонок изравни.

До края не паднаха нови голове, но имаше време за още картони. Съдията оцвети в жълто по двама от Спартак (Търнава) и Днипро-1, като Игор Когут в рамките на 15 минути си изкара двойно предупреждение и остави своите с девет души на терена.

Украинците показаха воля в продължението, което продължи повече от 10 минути и задържаха равенството. Така за словаците на реванша ще бъде безкрайно трудно, но все пак нищо още не е решено и ще наблюдаваме с интерес кой точно ще продължи към същинската фаза на третия по значимост турнир, организиран от УЕФА.

Снимки: Imago