Безпощаден Астън Вила си гарантира влизане в групите на ЛК още в първия мач

Астън Вила на практика си гарантира влизане в групите на Лигата на конференциите още след първия си мач с Хибърниън в Шотландия. Англичаните запазиха инерцията си от Премиър лийг и записаха нова гръмка победа с 5:0, която би трябвало да им е напълно достатъчна, за да се чувстват спокойни за реванша.

Головото шоу започна в 17-ата минута с попадение на Оли Уоткинс, който се разписа с глава след центриране отляво на Люка Дин.

Отново Уоткис удвои преднината на бирмингамци в 33-тата минута. Той за втори път намери мрежата с глава, този път след центриране от корнер.

Леон Бейли направи резултата класически в 41-вата минута, като и той се разписа с глава след центриране на Дин.

Оли Уоткинс оформи своя хеттрик в 48-ата минута след нова асистенция на Люка Дин, който този път го изведе с пас по земя и нападателят засече от движение кълбото във вратата за 0:4.

Крайното 0:5 оформи Дъглас Луис от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бертран Траоре на границата на наказателното поле.

Така Астън Вила си свърши по перфектен начин работата в това гостуване и вече може да се счита за сигурен участник в групите на турнира, освен ако не се случи някакво голямо чудо в реванша на "Вила Парк" след седмица.

Снимки: Imago