Младите "моряци" спечелиха морското дерби на Варна

Мачът между дублиращите тимове на Черно море и Спартак (Варна) завърши 3:1 в полза на младите "моряци" на стадион "Тича". Иначе срещата в началото започна предпазливо, като битката беше в централната зона на игрището. Постепенно домакините овладяха инициативата, а Николай Златев по дясното крило с премерен силен удар изпробва рефлекса на Никола Виденов.

"Моряците" изпълниха и няколко корнера, но след разбърквания до голова ситуация не се стигна. Така дойде 24-ата минута, когато дясното крило на Спартак Евгени Илиев влезе с дрибъл в наказателното поле на Черно море, беше подкосен, а съдията Кристиян Тодоров отсъди дузпа. Капитанът и голмайстор на спартаковци Мартин Янакиев хладнокръвно реализира дузпата, пращайки вратарят Християн Славков в обратния ъгъл. Малко по-късно плеймейкърът на Спартак Александър Йорданов с техничен удар, преминал на сантиметри от горния ляв ъгъл се опита да отбележи втори гол.

В 40-ата минута Златев премина през няколко защитници на Спартак и отправи коварен удар по земя, спасен блестящо от Виденов. В 45-ата минута опорният халф Пламен Аршев изравни след центриране, отбелязвайки гол с глава. Още началото на второто полувреме вратарят Виденов се подхлъзна в опит да изчисти топката. Кристо Яначков открадна топката и я подаде на Ники Златев, чийто топовен шут от 6-7 метра не остави шансове на вратаря и "моряците" обърнаха резултата.

Последва нова опасна атака, като в основата отново бе бързоногият Златев. В 70-ата минута страхотен изстрел на Владев бе спасен чудесно от Славков, а минути по късно Спартак можеше да накаже и неразбирателство в отбраната на Черно море. В 77-ата минута Толга Мюрвет изведе Ники Златев сам срещу вратаря на Спартак, а техничният му удар се отклони в гредата и мрежата за 3:1. До края Черно море тактически игра правилно и не допусна гол.. Двата отбора бяха подкрепени от ентусиазираните агитки, които създадоха добро настроение по трибуните.

Стартови състави:

ПФК Черно море II: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов (капитан), 11. Константин Грахльов, 39. Николай Златев, 3. Георги Венциславов, 2. Борис Стойков, 8. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 22. Николай Костадинов, 17. Мартин Милушев, 9. Кристо Яначков. Треньор – Иван Николов

Спартак 1918 II: 89. Никола Виденов, 13. Стефан Стефанов, 3. Кристиян Курбанов, 81. Мартин Здравков, 77. Любослав Маринов, 78. Мартин Стоилов, 7. Евгений Илиев, 88. Симеон Иванов, 19. Мартин Янакиев (капитан), 18. Хидает Хюсеин, 10. Александър Йорданов. Треньор – Димитър Трендафилов