Янтра прекърши Септември в последните секунди след много драма и емоции

Янтра (Габрово) достигна до драматичен успех с 3:2 над Септември (София) в мач от шестия кръг на Втора лига. Двата тима показаха добър и атрактивен футбол, като първоначално домакините поведоха с два гола след това гостите изравниха и в последните секунди на мача габровци достигнаха до победното попадение. Цветелин Радев (23’) даде аванс на Янтра, а Даниел Младенов удвои (52’). Самб Бадара в края на двубоя реализира две попадения и по всичко изглеждаше, че ще спечели точката за своя тим (83’ и 89’). В 94-ата минута обаче Петър Казаков направи 3:2 за домакините и прати в екстаз публиката и старши треньора Вили Вуцов.

Това бе първа загуба за тима от столицата, който до този момента имаше само победи. Янтра пък вече е в серия от три поредни успеха.

Първата по-сериозна възможност дойде в 6-ата минута, когато Иван Василев се оказа на подходяща позиция за шут и стреля от малък ъгъл, но право в ръцете на вратаря. Само 120 секунди по-късно Даниел Младенов проби добре отляво и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Там Тони Иванов засече опасно, но Шейтанов отново показа рефлекс и изби.

След няколко минути, в които не се случи нищо интересно, дойде 23-ата, когато домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Тони Иванов центрира добре отдясно, а в наказателното поле от близка дистанция Цветелин Радев засече с глава и вкара за 1:0.

В края на първата част Ивайло Михайлов нацели напречната греда, след като стреля с глава след центриране отляво.

Второто полувреме започна с хубав диагонален шут от дистанция на Мартин Стоянов, който обаче се отклони в страничния стълб на вратата, пазена от Християн Василев.

В 52-ата минута домакините удвоиха аванса си. Димитър Костадинов върна доста нелепо назад към вратаря Шейтанов, от което се възползва Даниел Младенов. Опитният нападател отне току пред погледа на вратаря на Септември, елиминира го с добър финт и на опразнената врата вкара за 2:0.

В 66-ата минута Тони Иванов излезе на добра позиция и стреля, но Шейтанов показа добър рефлекс и изби. Няколко секунди по-късно в ответната атака Християн Василев трябваше да се намесва след удар на Бадара.

След натиска, който оказа гостите, в крайна сметка отборът от столицата успя да достигне до попадение. В 83-ата минута защитата на Янтра не изчисти добре топката и това позволи тя да бъде центрирана отдясно към пеналтерията. Там Самб Бадара надскочи бранителите на габровци и с глава направи резултата 2:1.

Само 6 минути по-късно Септември изравни. Ново центриране отдясно доведе до разбъркване в наказателното поле, където футболистите на Янтра се разминаха с топката. Така тя попадна на главата на Самб Бадара, който на опразнената врата направи 2:2.

Двубоят вървеше към равен, но в 94-ата минута домакините направиха една последна атака. Георги Недков намери добре Петър Казаков в наказателното поле, а капитанът със силен изстрел не сбърка и направи резултата 3:2. Това прати в екстаз немалкото публика, която наблюдаваше двубоя, както и старши треньора Вили Вуцов, който в типичния си стил изрази бурно радостта си.

Както вече стана ясно, това бе първа загуба през сезона за Септември, който досега имаше само победи. Все пак столичани продължават да бъдат първи в класирането. Янтра вече е втори с 13 пункта и серия от 3 поредни победи.

ЯНТРА 3:2 СЕПТЕМВРИ

1:0 Цветелин Радев (23)
2:0 Даниел Младенов (52)
2:1 Самб Бадара (83)
2:2 Самб Бадара (89)
3:2 Петър Казаков (94)

Стартови състави:

Янтра: 1. Християн Василев, 10. Тони Иванов, 20. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Иван Василев, 19. Ивайло Михайлов, 22. Даниел Младенов, 18. Валентин Цветанов, 21. Божидар Томовски, 6. Петър Казаков, 5. Цветелин Радев, 17. Петър Вуцов;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 24. Борислав Маринов, 10. Димитър Костадинов, 9. Ивайло Михайлов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 13. Йордан Йорданов, 17. Мартин Стоянов, 14. Христо Иванов, 16. Александър Петров.