Ивайло Чочев върна ЦСКА 1948 на победния път и закотви Етър на дъното в efbet Лига

ЦСКА 1948 спечели домакинството си на Етър от шестия кръг на efbet Лига с минималното 1:0. В герой за "червените" се превърна Ивайло Чочев, който се разписа от дузпа в 30-ата минута. Това бе и първото попадение на халфа през този сезон.

Столичани бяха по-активният отбор през по-голяма част от двубоя и заслужено се поздравиха с трите точки. Още два гола на ЦСКА 1948 бяха отменени заради засада - един на Чочев и един на Радослав Кирилов.

15 ЦСКА 1948 1:0 Етър

Новият треньор на "червените" Николай Панайотов, който замени на поста Атанас Рибарски, дебютира с успех и върна тима на победния път след равенството с Хебър (1:1) и загубата от Крумовград (0:1) в първенството.

"Виолетовите" пък остават без успех през настоящата кампания, а отборът от Велико Търново има в актива си само една точка след 5 изиграни мача. Това отрежда и последно място в класирането за футболистите на Емануел Луканов, които ще се изправят срещу Ботев (Пловдив) в следващия кръг.

ЦСКА 1948 се изкачи до 5-ата позиция в таблицата със своите 10 пункта. След седмица за "червените" предстои столично дерби срещу Славия в "Овча купел".

Първият удар в срещата дойде в осмата минута, когато Талис стреля силно от добра позиция, но опитът му беше много неточен. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на двубоя Елитон се извиси над всички при корнер пред вратата на Мартин Величков, но изстрелът му с глава премина встрани от целта.

В 21-ата минута Радослав Кирилов шутира от далечно разстояние, но стражът на Етър внимаваше и изби топката над напречната греда. Малко след това и Педриньо се отличи с пропуск пред противниковата врата.

В 27-ата минута Елитон отново се пребори във въздуха след корнер, а при удара му кълбото срещна ръката на Янко Ангелов. След като преразгледа ситуацията с ВАР, главният съдия Стоян Арсов посочи бялата точка. Ивайло Чочев се нагърби с изпълнението на дузпата и откри резултата. Величков усети ъгъла и дори докосна топката, но не успя да спаси.

В 33-ата Чочев вкара и втори гол, който обаче бързо беше отменен заради засада. Гостите отговориха с опасен изстрел на Мартин Моран, който профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

Към края на първата част Педриньо се справи по страхотен начин с двама от Етър, след което нанесе мощен удар от дистанция, но Мартин Величков направи поредното си добро спасяване.

В 47-ата минута Янко Ангелов засече с глава центриране от фал, а Даниел Наумов прояви отличен рефлекс и предотврати сигурно попадение. Домакините организираха бърза контраатака, на върха на която се озова Талис, но неговият удар не намери очертанията на вратата.

10 по-късно Антонио Вутов изведе Радослав Кирилов очи в очи със стража на "болярите", а той хладнокръвно го преодоля. При подаването обаче Кирилов е бил в положение на засада и този гол също не беше признат.

В 73-ата минута Бухолда бе изведен по левия фланг и имаше възможност да центрира към наказателното поле. Вместо това той предпочете да стреля от много малък ъгъл, а топката срещна външната част на мрежата. Това не се хареса на неговите съотборници, а Мартин Тошев отправи сериозна критика към полузащитника.

6 минути преди края на редовното време Радослав Кирилов стреля технично от границата на наказателното поле, но Мартин Величков се разтегна максимално и изби в корнер.

В 89-ата минута Даниел Наумов се отличи с нова блестяща изява, след като отрази изстрел на Ивайло Димитров от близко разстояние и запази резултата непроменен. В първите секунди на добавеното време удар на Радослав Кирилов се отби в горната греда.

ЦСКА 1948 1:0 ЕТЪР

1:0 Ивайло Чочев (30 - д)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Стив Фуртадо, 5. Елитон (К), 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 18. Ивайло Чочев, 7. Талис, 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 20. Антонио Вутов

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 4. Георги Александров (К), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 24. Шахредин Бухолда, 7. Кольо Станев, 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев.

Снимки: Борислав Трошев