Шоу на Минамино донесе класически успех на Монако

Монако записа втора поредна победа в Лига 1 на Франция, след като се разправи с 3:0 със Страсбург в домакинството си от 2-рия кръг. Героят на мача бе Такуми Минамино, който отбеляза два от головете, а след това асистира за третия.

Японецът откри резултата в 20-ата минута с прекрасен далечен изстрел от около 25 метра.

В 36-ата минута отново той бе заел добра позиция в наказателното поле при едно центриране отляво и с глава насочи кълбото за втори път в мрежата на съперника.

Третото попадение за монегаските падна в 58-ата минута. Тогава Минамино изведе Висам Бен Йедер, той напредна, стреля и след рикошет топката се озова във вратата за 3:0.

С тази победа Монако оглави класирането с 6 точки в актива си. Страсбург остава на 10-ото място с 3 точки.