Кандрева отново наказа Рома, а Белоти най-после блесна в голово шоу на „Олимпико“

Отборите на Рома и Салернитана направиха равенство 2:2 на „Олимпико“ във вълнуващ двубой от първия кръг на Серия "А" за новия сезон.

Главни действащи лица в мача бяха Андреа Белоти за домакините и Антонио Кандрева за гостите. Нападателят отбеляза първите си два шампионатни гола за „вълците“ в самото начало на втория си сезон при тях, а 36-годишният ветеран също се разписа на два пъти. Така бившият играч на Лацио има три гола в последните си два мача срещу Рома, като предишният беше през май, когато двата тима отново завършиха 2:2 в италианската столица.

Мачът започна с красив гол на Белоти в осмата минута, но той беше отменен поради изключително тънка засада. Още в 17-ата минута обаче именно той откри резултата. Тогава Диего Йоренте пусна прехвърлящ пас към нападателя, който се пребори с двама противникови играчи и даде аванс на „джалоросите“. Впоследствие обаче Кандрева собственоръчно обърна развоя на двубоя. Той първо изравни в 36-ата минута с мощен шут под напречната врата, а в 49-ата отново беше точен с прекрасен удар. Постепенно домакините наложиха натиск, като в 77-ата минута изстрел на Стефан Ел Шаарауи се отклони в сглобката на вратата. Все пак пет минути по-късно Белоти вкара втория си гол за вечерта чрез удар с глава при корнер и така осигури равенството в мача.

След седмица Рома гостува на Верона, а Салернитана приема Удинезе на своя стадион.

Снимки: Imago