Черно море приземи Лудогорец и лети

Черно море победи с 1:0 Лудогорец в мач от шестия кръг на efbet Лига. Единственото попадение дойде в началото на втората част и бе дело на бившия играч на “орлите”. Цветомир Панов. В края на мача Игор Пластун бе изгонен, а червен картон от скамейката получи и Матиас Тисера.

Двата тима изиграха здрав мач, като домакините успяха да стигнат до успеха с много борба и затвърдиха мнението, че са един от най-неудобните съперници за шампионите. Гостите от своя страна бяха далеч от играта, която показаха срещу Астана преди няколко дни и срещу ЦСКА - София преди седмица и не успяха да вземат нищо от Варна.

С успеха си днес Черно море се завърна на върха на класирането. Играчите на Илиан Илиев са на първо място заедно с Локомотив (Пловдив) с по 16 точки. Двата тима са в отлична форма и записаха пет поредни победи в последните си срещи. Лудогорец от своя страна записа второ поражение от началото на сезона, след загубата от Крумовград в първия кръг. Играчите на Ивайло Петев са с девет точки на седмо място.

Първата опасност в мача бе в полза на гостите. При изпълнение на пряк свободен удар от Бърнард Текпетей топката се отклони в Александър Василиев и само отличният рефлекс на Иван Дюлгеров предотврати попадението.

В следващите минути и двата тима имаха по няколко хубави атаки, но до попадение не се стигна, въпреки добрите перспективи на моменти.

В последната минута на първата част Атанас Илиев получи топката на добра позиция в наказателното поле, но се засуети и ударът му бе блокиран от защитник на "орлите". Така първата част завърши без попадения.

Втората част започна равностойно, но десетина минути след старта на полувремето домакините откриха резултата. "Моряците" успяха да откраднат топката в половината на гостите и след няколко паса, кълбото стигна до Цветомир Панов, който с хубав диагонален удар реализира.

В 67-ата минута Текпетей можеше да изравни, след като крилото получи топката в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

В 80-ата минута Черно море можеше да стигне до второ попадение. Алекс Фернандес се освободи елегантно от двама защитници на съперника и върна топката към центъра на наказателното поле и тя достигна до Матеус Машадо, който стреля, но Симон Слуга успя да избие.

В даденото от съдията продължение Лудогорец остана с човек по-малко. Игор Пластун удари с ръка Матеус Машадо при едно единоборство и след преглед от ВАР съдията Радослав Гидженов показа червен картон на бранителя.

В края на мача нервите взеха връх и вместо предвидените три минути продължение се играха още десет. Феновете на "моряците" замеряха част от скамейката на гостите, което предизвика отговор от щаба на "орлите". Наложи се играчи и треньори на варненци да успокояват привържениците си, а заради реакция Тисера получи червен картон. В крайна сметка до промяна в резултата не се стигна и радостта бе за Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Панов (56)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 2. Панов, 19. Василев, 6. Попов, 71. Панайотов, 8. Сула, 5. Гарсия, 11. Фернандес, 9. Илиев

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 44. Хайстер, 32. Пластун, 22. Русо, 17. Сон, 30. Нареси, 8. Гонсалвеш, 64. Янков, 37. Текпетей, 77. Видал, 99. Руан

Снимки: Startphoto