Монпелие прегази Лион

Монпелие оглави временното класиране на френското футболно първенство, след като спечели гостуването си на Лион с 4:1 в среща от втория кръг. Победителите събраха 4 точки, колкото има и третият от миналия сезон Марсилия.

Още до почивната играчите на Монпелие водеха с 2:0 след голове на Арно Норден в 20-ата и на Муса Ал - Тамари в 39-ата, а попадение на Акор Адамс беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторение ВАР.

В 66-ата минута Ал - Тамари направи 3:0 с втория си гол в двубоя, а в 89-ата Адамс също се разписа за крайното 4:1.

Александре Лаказет успя да реализира почетно попадение за Олимпик Лион в 69-ата минута, но в 80-ата получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Снимка: MHSC/ twitter