Фиорентина отнесе новак на старта на сезона, капитанът на "виолетовите" впечатли с невероятен гол

Фиорентина започна новия сезон по страхотен начин, след като записа категоричен успех с 4:1 при гостуването си на новака Дженоа в двубой от първия кръг на Серия "А". Така тимът от Флоренция няма загуба в последните си шест срещи с този опонент.

Още в петата минута Кристиано Бираги вкара попадение, което може да се окаже един от претендентите за гол на сезона. Капитанът на гостите взе топката от своята половина и предприе дълъг пробив по левия фланг, по време на който направи две двойни подавания. Накрая той навлезе в наказателното поле и с хладнокръвен шут откри резултата. Това е и най-бързият първи гол през сезона за “виолетовите” от 1978/79 насам.

Само шест минути по-късно Хосеп Мартинес изби далечен удар на Николас Гонсалес в близката греда, но Джакомо Бонавентура удвои от добавка. Все пак и аржентинецът успя да се разпише, но в 40-ата минута, когато се извиси и нанесе точен изстрел с глава след центриране на Бираги от корнер. В 56-ата минута Бонавентура също се отчете с асистенция за попадението на Роландо Мандрагора. Само две минути по-късно Давиде Бираски финтира Бираги и успя да вкара почетното попадение за “грифоните”.

През следващата седмица Фиорентина първо гостува на Рапид (Виена) в плейофите на Лигата на конференциите, а след това домакинства на Лече. Дженоа пък ще има трудно гостуване на “Олимпико” срещу вицешампиона Лацио.

Снимки: Imago