Брайтън вкара четири гола за втора поредна седмица, този път пострада Уулвърхамптън

След като преди седмица Брайтън разби с 4:1 новака Лутън Таун, днес тимът на Роберто Де Дзерби повтори този резултат в гостуването си на Уулвърхамптън. Каору Митома откри резултата в 15-ата минута след страхотна солова акция, при която получи топката малко след централната зона, напредна, преодоля четирима съперника и прати топката във вратата. „Вълците“ имаха достатъчно възможности да изравнят още до почивката, но отново пропуснаха шансовете си, както бе и в началото на седмицата срещу Манчестър Юнайтед. Фабио Силва и Аит-Нури направиха най-големите пропуски.

Само 41 секунди след началото на второто полувреме Первис Еступинан удвои. Са изби удар на Уелбек, след което Митома стигна до топката и пусна към еквадореца, който се разписа отблизо. Соли Марч вкара два идентични гола след контраатаки на „чайките“ между 51-вата и 55-ата минута, с което направи резултата 4:1. Хуан върна едно попадение на Уулвс в 61-вата след удар с глава, а в добавеното време домакините дори останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Нунеш.

Снимки: Imago