Белингам отново очарова, а Реал Мадрид спечели и втория си двубой

Новото попълнение Джуд Белингам се оказа главно действащо лице и във втория двубой на Реал Мадрид от Ла Лига, след като с два гола помогна за успеха с 3:1 над Алмерия като гост. Английският национал помогна за обрат, тъй като домакините поведоха още в 3-тата минута чрез Серхио Арибас. Бившият футболист на Борусия (Дортмунд) изравни в 19-тата, а в 60-ата се разписа отново. Винисиус Жуниор сложи точка на спора в 73-тата минута.

Така Белингам вече има три попадения, а Реал е с пълен актив от 6 точки, тъй като спечели и срещу Атлетик Билбао (2:0) преди седмица. Тогава халфът пак беше точен.

Отделно Реал вкара още веднъж на стадиона на Алмерия - чрез Тони Кроос в края на първата част, но този гол не беше зачетен заради нарушение по-рано в атаката.

Като цяло столичани не показаха кой знае какво превъзходство и имаше моменти, в които бяха под напрежение, но все пак в ключови моменти бяха на висота и нанесоха своите удари.

“Белите” от “Бернабеу” очаквано започваха с Родриго и Винисиус Жуниор в атака, а зад гърба им най-близо беше Белингам. Антонио Рюдигер зае мястото на контузения Едер Милитао. Кепа Арисабалага остана на пейката, както Анчелоти беше разкрил, като и сега титуляр беше украинецът Андрий Лунин.

Титуляр за Алмерия беше юношата на Реал Серхио Арибас, който беше привлечен това лято.

Началото на двубоя беше перфектно за домакините, които излязоха напред след само три минути. Тогава Арибас завърши точно с глава контраатака на своя отбор.

Реал отговори с удар на Орелиан Чуамени с глава, който обаче беше спасен от вратаря Максимиано

След още няколко атаки пред вратата на Алмерия се стигна и до изравняване. Точен беше Белингам в 19-ата минута, като останаха съмнения за засада на англичанина. От ВАР обаче не видяха такава и попадението беше зачетено.

Въодушевените гости продължиха да доминират и в 24-тата Феде Валверде стреля от любимата си далечна позиция, но право в ръцете на стража.

Скучаещият вече вратар на Реал Мадрид Лунин се намеси добре след изстрел на Баба Мохамед в 35-ата минута. В следващите няколко минути последваха още няколко намеси на украинеца.

Чак в 44-тата "кралете" създадоха опасност - в случая след удар на Родриго, но вратарят спаси. В оставащото време до паузата Реал Мадрид на два пъти се измъкна от гол в мрежата си.

В петата минута от добавеното време Реал Мадрид стигна до изстрел на Кроос в мрежата. Попадението обаче не беше зачетено заради нарушение на Даниел Карвахал по-рано в атаката.

Може би изненадващо съставът на Алмерия стартира по-силно и втората част и създаде напрежение пред Лунин. Тимът на Анчелоти обаче показа класа и в 60-ата минута поведе с 2:1. Тогава Кроос изведе по перфектен начин Белингам, който засече с глава с гръб към вратата - 2:1 за Реал.

Малко не достигна на Родриго да увеличи преднината на столичани в 68-ата, когато ударът му покрай вратаря излезе в аут. Три минути след това обаче шансът беше на страната на Реал, след като изстрел на Суарес мина опасно до гредата.

Реал се възползва от следващия си шанс и в 73-тата дръпна с два гола напред. Тогава Вини Жуниор беше точен, като беше подпомогнат и лек рикошет на топката в тялото на футболист на Алмерия.

След като вече всичко беше ясно, тимът на Алмерия рухна и гостите пропуснаха поне три чисти положения.