Берое игра с настроение и разби разклатения отбор на Славия

Берое надви категорично Славия с 3:0 в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Лучано Скуадроне (17) изведе домакините напред, а Майк Севайос (39, 42) удвои след чудесна атака, след което направи резултата класически. Заралии бяха видимо по-добрият тим на терена, въпреки че през второто полувреме тимът даде инициативата на Славия, залагайки на контраатака.

Домакините от Стара Загора се намират в много добра форма и определено са сред изненадите на старта на шампионата. "Зелените" смениха целия си състав, а това изглежда, че дава положителен резултат, тъй като отборът се намира на трето място във временното класиране с актив от 13 точки. В последния кръг Берое завърши 2:2 с Етър във Велико Търново, а в този мач тимът излезе за първи път без нито един българин в състава.

От друга страна Славия се намира на 12-а позиция с едва 4 пункта. "Белите" стартираха сезона с победа, след което загубиха на два пъти и спечелиха точка. В последния кръг столичани бяха прегазени с 1:5 от Черно море.

В 15-а минута Йон Бакеро беше много близо до това да изведе Славия напред. Той изпълни фаул, стреляйки над стената, като опитът му премина на сантиметри над напречната греда на Ачинели.

В 17-ата минута Берое поведе в резултата с гол на Лучано Скуадроне. Бранителят се извиси над всички в наказателното поле при центриране от корнер. Той стреля с глава и не остави никакви шансове за намеса на вратаря Николай Кръстев.

В 32-рата минута наставникът на Берое Густаво Араголаса извърши принудителна смяна. Джорди Говеа напусна играта, а мястото му на терена бе заето от Енцо Барето. Две минути по-късно Славия създаде добра опасност за гол. Ерол Дост подаде по земя в наказателното поле, а Йон Бакеро опита да завърти топката от движение към далечния ъгъл на вратата. За съжаление на испанеца, опитът му завърши с топка в аут.

В 39-а минута Берое атакува чрез Едвин Ласо, който бе изведен зад гърба на разконцентрираната защита на Славия и веднага центрира по земя към Майк Севайос, който бе на чиста позиция. Нападателят стреля мигновено, удвоявайки аванса на своя отбор.

Отново Майк Севайос се разписа само три минути по-късно. Густаво Каскардо пое топката на десния фланг и центрира на главата на непокрития Майк Севайос, който насочи с глава във вратата за 3:0.

В края на полувремето и Вини Тирбулет можеше да отбележи своя дежурен гол, но ударът му с глава мина над напречната греда. В 61-а минута Славия имаше чудесна възможност да намали изоставането си. Ертан Томбак влезе в наказателното поле и върна топката назад, а Галин Иванов среля в гредата. Топката се отби точно в краката наЙон Бакеро, който не успя да я прави във вратата от близка дистанция.

В 68-ата минута Галин Иванов шутира от външната страна на мрежата. В 76-ата минута Велко Йеленкович проби по левия фланг, след което центрира към точката за дузпа. Там се бе озовал Галин Иванов, чийто удар от въздуха беше много неточен. В добавеното време защитник блокира удар на Галин Иванов, а Славия така и не успя да стигне до почетно попадение.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Лучано Скуадроне (17)
2:0 Майк Севайос (38)
3:0 Майк Севайос (42)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селесте, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 14. Викторио Вълков, 17. Едвин Ласо, 21. Тиаго Сейхас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос;

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 23. Денислав Александров, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро.

Снимки: Startphoto