Икарди донесе нова победа за Галатасарай в реванша с Олимпия

Галатасарай победи с 1:0 Олимпия (Любляна) в мач реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Единственото попадение за турския шампион отбеляза Мауро Икарди в 24-тата минута. Така с общ резултат 4:0 Галатасарай елиминира съперника си и в плейофите от Шампионската лига ще играе срещу норвежкия Молде.

Турците започнаха по-добре мача и натисна съперника си. Така се стигна до 24-тата минута, когато след неразбория в отбраната на Олимпия топката бе свалена с глава от Бариз Йълмаз към Мауро Икарди, който се разписа отблизо с левия крак за 1:0.

Попадението сякаш поотпусна Галатасарай, които намалиха оборотите, макар че създадоха още няколко интересни ситуации пред вратата на Олимпия. След почивката за домакините се появиха и новите попълнения в атака Вилфрид Заха и Седрик Бакамбю, които обаче не съумяха да се разпишат. Неприятната новина за турците дойде в 65-тата минута, когато Лукас Торейра бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Руи Педро. В крайна сметка обаче дори и с човек по-малко турският шампион успя да съхрани аванса си.

Така Галатасарай ще се изправи срещу Молде в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, докато Олимпия продължава участието си в Лига Европа срещу победителя от двойката Карабах - ХИК.

Снимки: Imago