ПСВ отново нямаше проблеми с Щурм

ПСВ Айндховен с лекота намери място в плейофния кръг на Шампионската лига. "Филипсите" победиха австрийския Щурм (Грац) и в реванша, а попаденията за успеха с 3:1 реализираха Джоуи Веерман, Люк де Йонг и Рикардо Пепи. Уилям Бьовинг даде преднина на домакините в 26-ата минута, но още до почивката те допуснаха обрат, а през второто полувреме ПСВ затвърди превъзходството си.

Независимо от загубата с 1:4 преди седмица, австрийците започнаха смело. В 26-ата минута Александер Прас центрира от левия фланг, а Бьовинг посрещна топката с красиво воле и я заби във вратата, пазена от Валтер Бенитес. Това развитие на мача не смути гостите, които много бързо обърнаха нещата в своя полза.

В 32-ата минута Де Йонг намери на удобна позиция Веерман и неговият техничен удар изненада Кел Схерпен - 1:1. Не след дълго нидерландският тим стигна и до втори гол. Джордан Тезе центрира от десния фланг, а Де Йонг плонжира и с глава не остави шансове на стража на домакините.

През второто полувреме положения имаше и пред двете врати, но падна само един гол. Негов автор стана резервата Пепи от дузпа в 85-ата минута. Така ПСВ очаквано продължи напред и в плейофите за влизане в групите ще се изправи срещу Рейнджърс.