Брага смачка сръбския вицешампион с 4 гола за 11 минути

Брага с лекота се класира за плейофите в Шампионската лига, след като разгроми с 4:1 ТСЦ Бачка Топола и елиминира сръбския тим с общ резултат 7:1. Както и при домакинството си, португалците бяха безпощадни от самото начало. Те вкараха 4 безответни гола до 20-ата минута, а ТСЦ успя само да стигне до почетно попадение в края на първото полувреме.

След поражението с 0:3 в Португалия сръбският тим нямаше големи надежди за обрат. Въпреки това, старши треньорът Жарко Лазетич подходи смело и пусна трима нападатели в лицето на Саша Йованович, Марко Раконяц и Милош Пантович. Бившият защитник на Левски Милош Цветкович този път остана сред резервите.

Ветеранът Пици откри резултата още в 9-ата минута след подаване на Виктор Гомес и удар, който срещна дясната греда, преди топката да спре в мрежата. В 13-ата минута Брага удвои аванса си. Рикардо Орта комбинира с Брума, а той майсторски намери далечния ъгъл и не остави време за реакция на Никола Симич.

След още три минути се разписа и Алваро Джало. Атаката се разви по десния фланг. Орта центрира към заелия добра позиция в наказателното поле Джало и той технично отклони топката във вратата на сърбите. Футболистите на ТСЦ бяха в истински шок и много скоро инкасираха още едно попадение. Брума подаде на Али Мусрати, който с мощен шут от границата на пеналта разстреля Симич.

Малко преди почивката Раконяц върна един гол, а през второто полувреме срещата на практика се доиграваше. Брага вече мисли за плейофите, където ще се изправи срещу Марсилия или Панатинайкос, а ТСЦ Бачка Топола ще се включи в групите на Лига Европа.