Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Дубълът на Ботев (Пловдив) с първа победа, Сокол потроши гредите

Вторият отбор на Ботев (Пловдив) надви у дома Сокол (Марково) с 2:1 и записа първи успех за сезона. Срещата е от втория кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интересен двуостър двубой с доста голови възможности пред двете врати. Капитанът на гостите Ангел Рахов тресна гредата, десетина минути след началото. След още толкова време футболист на домакините центрира, Никола Гелин изпревари вратаря и откри за пловдивчани.

В 37-ата минута Рахов преодоля двама защитници и изравни. Той пак уцели гредата с шут от 22-23 метра, Момчил Кирков посрещна върналата се на терена топка и също я насочи в гредата. Канонадата се разигра в 51-ата минута. 20 минути по-късно Гелин догони топката на аутлинията, върна я и Емил Найденов реализира победното попадение за Ботев. В оставащото време до края, критични моменти имаше и пред двете врати.