Кристъл Палас превърна вратата на Шефилд Юнайтед в стрелбище, но стигна само до гол

Кристъл Палас стартира новия сезон успешно, след като заслужено победи с 1:0 новака Шефилд Юнайтед на „Брамал Лейн“. Одсон Едуар отбеляза единственото попадение в 49-ата минута, но това бе най-малкото, с което се отърваха „остриетата“, след като „орлите“ отправиха 22 удара към вратата им, седем от които точни.

Бени Траоре дебютира за Шефилд Юнайтед. Джеферсон Лерма направи същото за Кристъл Палас след свободния си трансфер от Борнемут. На върха на атаката на „орлите“ стартира Одсон Едуар.

Гостите доминираха осезаемо през първата част, но без да успеят да създадат кой знае колко чисти голови положение, въпреки че отправиха цели 14 удара към вратата на Фодерингам. В 22-рата минута Андре Аю прати топката във вратата след удар с глава, но попадението бе отменено заради засада.

Логичното се случи в началото на втората част. Аю проби отдясно, преодоля Осбърн и центрира, а Едуар засече с десния крак. В 70-ата минута французинът за втори път прати топката в мрежата, но това попадение бе отменено заради засада. Три минути преди края Фодерингам пък лиши Палас от втори гол, след като се намеси блестящо, за да спаси удар с глава на Андерсен, засякъл центриране от свободен удар на Езе.

Снимки: Imago