Соланке лиши Уест Хам от трите точки

Късен гол на Доминик Соланке донесе точката на Борнемут в домакинството на Уест Хам, като рещата завърши 1:1. Двубоят бе дебют за наставника на “черешките” Андони Ираола. Джаред Боуен откри резултата с прекрасен удар в началото на второто полувреме.

Срещата ще се запомни и с три греди. Томаш Соучек и Лукас Пакета удариха по една греда в двете полувремена, а Джо Ротуел го направи за домакините с удар от дистанция.

Първата възможност се откри пред Соучек, но неговият удар срещна гредата. Чехът на два пъти стреля с глава след ъглови удари, но прати топката над вратата. Голът за “чуковете” дойде в началото на втората част, когато Соучек намери Боуен, а той завъртя отлично топката към мрежата. Пакета можеше да осигури добър аванс на гостите, но и той нацели гредата.

Борнемут също имаше шансове, като на два пъти Дейвид Брукс накара Ареола да се намесва след удари от дистанция. Ротуел пък удари греда. Удар на Семеньо се отклони в Соучек и топката се озова в Соланке. Той преодоля вратаря и прати топката в опразнената мрежа.

Снимки: Imago