Гол от съблекалните даде леко крехко предимство на Олимпиакос

Олимпиакос победи с 1:0 Генк в Пирея в оспорван първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Единственото попадение падна още преди да е изминала и една минута от първия съдийски сигнал. Родиней проби отдясно и центрира малко безадресно в наказателното поле, но там бранител на Генк сгреши в опита да изчисти и топката се озова в Константинос Фортунис, който откри резултата.

Олимпиакос бързо опита да удвои, но не успя и скоро след това балансът на силите се промени и Генк бе по-дейният отбор, а домакините се защитаваха по-често. Така бе и през втората част, но в атаките на бегийците липсваше завършващият удар. Вместо това Олимпиакос можеше да удвои, но удар на Биел срещна гредата.

Генк имаше същия малшанс в добавеното време, когато шут на Билал Ел Ханус също рикошира в гредата. Така всичко ще се реши в реванша след седмица.