Жрински (Мостар) на 99% си осигури първо участие в групова фаза на европейски клубен турнир

Жрински (Мостар) не остави никакви шансове на Брейдаблик и разпиля с 6:2 исландския тим, с което на практика си гарантира мястото в плейофния кръг на Лига Европа, без да отдава голямо значение на реванша след седмица. Шампионът на Босна и Херцеговина вкара пет гола още до почивката, като видимо бе по-класният отбор, а в добавка към това гостите останаха с човек по-малко още в 31-вата минута, когато Ейнарсон получи втори жълт картон. Томислав Киш (2', 30') и Матия Малекинушич (22', 40') отбелязаха по два гола, а Неманя Билбия (33') добави едно попадение. След почивката Антонио Иванчич направи 6:1 в 68-ата минута. Исландците все пак се отчетоха с почетен гол, който отбеляза Антон Лудвиксон. Отпускането в редиците на домакините продължи и Брейдаблик стигна и до второ попадение чрез Гисли Ейолфсон.

Така Жрински направи огромна крачка към първо участие в групова фаза на европейски клубни турнири. Въпросът е дали това ще бъде в групите на Лига Европа, или в тези на Лигата на конференциите.

Тимът от Мостар трябва да изиграе и протоколния реванш с Брейдаблик, след което в плейофния кръг ще има далеч по-трудната задача да спори с  ЛАСК. Дори да загуби от австрийците, Жрински ще играе в групите на третия по сила турнир. Всъщност това ще е и изобщо първия босненски отбор, който ще играе в груповата фаза на европейски клубен турнир.