Галатасарай реши всичко още в Любляна

Галатасарай постигна перфектен турнирен резултат, побеждавайки с 3:0 Олимпия (Любляна) като гост в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Турците категорично бяха по-добрият тим на терена и можеха да спечелят и още по-убедително, като на практика още днес решиха спора в своя полза.

Гостите откриха резултата в 9-ата минута. Барис Йълмаз отне в средата на терена, напредна и подаде за Керем Актюроглу, който от движение бе точен за 0:1.

Олимпия можеше бързо да се върне в мача, но в 20-ата минута гол на Адмир Бристрич бе отменен заради нарушение в атака.

Галатасарай обаче удвои преднината си в 48-ата минута. Барис Йълмаз бе изведен на скорост, вратарят Матевж Видовшек излезе да блокира удара му, но прати топката в краката на Дрис Мертенс, който стреля в опразнената врата за 0:2.

Отново Мертен сможеше да направи резултата класически, но негово попадение бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В добавеното време на мача все пак падна трети гол за турците. Негов автор бе Халил Дервишоглу с глава след центриране от корнер.

С тази победа Галатасарай е с единия крак в следващия кръг на надпреварата. За Олимпия, който отстрани Лудогорец в предишния кръг, предстои тежката задача да търси обрат в Истанбул след седмица.