Късен гол запази интригата в сблъсъка между Ракув и Арис

Отборът на Ракув победи Арис (Лимасол) с 2:1 в първия мач помежду им от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Поляците водеха с два гола, но допуснаха попадение във вратата си в края на мача, с което интригата за реванша остава жива.

Домакините поведоха още в 7-ата минута. Тогава те органицираха контраатака, Марчин Цебула напредна по дясното крило и центрира успоредно на голлинията, където Владислав Кочерин отблизо засече топката във вратата.

Вторият гол падна от дузпа в 63-тата минута. Стив Яго изблъска Марчин Цебула в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Фабиан Пясецки бе точен за 2:0.

Арис обаче стигна до изключително ценен гол в 88-ата минута, дело на Михлали Мямбела с прекрасен шут от дистанция.

Така Ракув ще има крехка преднина преди реванша, в който всичко може да се случи. Ответният мач в Кипър е на 15 август.