Брага не се затрудни с ТСЦ Бачка Топола

Брага постигна убедителна победа с 3:0 срещу сръбския ТЦС Бачка Топола в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Брума и Пици вкараха два гола в рамките на три минути преди почивката, а Алваро Джало реши всичко с попадение в края на двубоя. Португалският отбор доминираше изцяло, а гостите не отправиха нито един точен удар.

Липсата на опит на това ниво в състава на гостите си пролича от самото начало и те започнаха много смутено. Матея Джорджевич спря опасна контра в 5-ата минута и получи жълт картон, а футболистите на Брага пропуснаха да открият резултата малко по-късно след хубав удар от въздуха на Брума.

Крилото на домакините се поправи в 17-ата минута. Защитата на ТСЦ закъсня да го спре и плътният удар на Брума от границата на наказателното поле завари неподготвен вратаря на сърбите Велко Илич. Брага веднага шокира гостите и с второ попадение. Този път Ифет Джаковац загуби топката в средата на терена, последва мигновена контра и пас на Абел Руис към Пици, а бившата звезда на Бенфика не сгреши - 2:0.

ТСЦ имаше шанс да намали в 21-ата минута, но Милош Пантович се засуети и не нанесе достатъчно качествен удар. После Пици пропусна да накаже поредното объркване в защитата на сръбския тим, а в 34-ата минута велколепна намеса на Петрович на самата голлиния лиши Брага от трети гол.

Превъзходството на португалците не беше толкова ярко изразено през второто полувреме, но те уверено контролираха мача. В 56-ата минута Брума навлезе от левия фланг към центъра и шутира, но Илич внимаваше. Футболистите на ТСЦ не съумяваха да направят нищо в офанзивен план, но и не допускаха положения пред вратата си.

В 87-ата минута резервата Алваро Джало затвърди победата на Брага. Той се възползва от подаване на Али Мусрати и стопи до минимум надеждите на сърбите за чудо в реванша след седмица.