Жирона победи десет от Лацио

Една от приятните изненади на миналия сезон в испанската Ла Лига - Жирона, победи състава на Лацио с 2:1 в мач от предсезонната подготовка на двата отбора.

След опознавателно първо полувреме двата отбора заиграха след почивката на много по-високо темпо и си размениха три попадения. Всичко започна в 51-ата минута, когато Виктор Циганков изведе испанците напред в резултата.

Четвърт час по-късно положението за “римските орли” стана още по-неприятно, когато полузащитникът Матия Дзакани получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

В 71-ата минута пък Кристиан Стуани вкара втори гол за Жирона, с който приближи отбора си до победата. Испанците обаче трябваше да потреперят за успеха си в последните минути, след като Валентин Кастейянос върна римляните в мача четвърт час преди края на редовното време, но в крайна сметка Лацио остана само с този почетен гол.

И двата отбора няма да имат повече контроли преди официалното начало на новия сезон в техните шампионати. Жирона стартира кампанията си в Ла Лига на 12 август (събота) срещу Реал Сосиедад. Седмица по-късно на 20 август (неделя) Лацио ще започне новата надпревара в Серия “А” с гостуване на коравия тим на Лече.

Снимки: Gettyimages