Алдегер спечели на "Силвърстоун", Акоста поведе в Moto2

В своя старт №37 в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта 18-годишният испанец Фермин Алдегер завоюва своята първа победа, след като триумфира в Гран При на Великобритания в клас Moto2.

Испанецът е вторият нов победител за деня, след като по-рано Давид Лопес също завоюва първия си успех, печелейки в Moto3.

Колумбиец с първа победа при рестарта на сезона в Moto3

Алдегер стартира втори и поведе в първите завои, но след това изостана малко. Въпреки това през цялото време той остана близо до челото и направи своята атака за първото място в десетата обиколка.

Тогава той изпревари Арон Канет с перфектно ускорение за правата „Хангар“, което му позволи да поведе още преди спирането за „Стоу“. След това младият испанец контролира развоя на събитията и спечели с 2.5 секунди пред Канет, който отново не успя да стигне до първата си победа в средния клас.

Тройката допълни Педро Акоста, който след едно наказание на Канет излезе втори, но след това отново бе изпреварен от своя сънародник. Въпреки това шампионът в Moto3 за 2021 година успя да оглави генералното класиране, благодарение на слабото състезание на Тони Арболино, който финишира едва 10-ти, след като стартира четвърти.

В битката за титлата Акоста поведе с актив от 156 точки, а неговата преднина пред Ароболино е два пункта. Трети, на 52 точки зад лидера, е вторият от днес Канет. С победата си днес Алдегер се изкачи на седмата позиция в класирането, в което той изостава със 72 пункта от първия.

Сезон 2023 в Moto2 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Австрия на пистата „Ред Бул Ринг“.