Феноменален гол помогна на Локо (Сф) да победи и да остави Пирин без успех в елита

Локомотив (София) записа втора победа от началото на сезона, след като победи с 2:0 Пирин (Благоевград) в среща от четвъртия кръг на efbet Лига. Домакините заслужено стигнаха до успеха, след като бяха по-добрият отбор на терена. Красимир Станоев реализира дузпа в края на първата част (45+3’), а след това прекрасно изпълнение на Карлос Франса от пряк свободен удар оформи крайния резултат (82’). Така “орлетата” все още нямат победа от началото на сезона и имат само един отбелязан гол в четирите си изиграни срещи. Иначе попадение на Франса бе отменено заради засада в средата на второто полувреме, а Симеон Александров пропусна да изравни на празна врата при резултат 1:0.

Двубоят започна спокойно, като в първите 7-8 минути нямаше никакви интересни положения и двата тима сякаш повече се изучаваха. В 8-ата обаче дойде първата възможност в срещата, когато Калоян Кръстев засече центриране отдясно с глава, но Максим Ковальов успя да спаси.

23 Локомотив (София) 2:0 Пирин

В следващите минути темпото продължи да не бъде толкова високо и не се създаваха особено много интересни моменти. В 17-ата минута Ивайло Найденов проби добре отдясно и пусна пас по земя към Карлос Франса, който бе на чиста позиция. Нападателят обаче разочарова със завършващия си удар и изкара кълбото в аут.

След нови нетолкова динамични минути в 41-ата дойде и първият точен удар за Пирин. Тогава Симеон Александров опита късмета си от дистанция, но Александър Любенов улови без проблем. Иначе преди това атаки имаше и към двете врати, но без да се стига до опасни удари и намеси на вратарите.

Напрежение в агитката на Локо (София)

В 45-ата минута Локо (София) получи правото да изпълни дузпа. Максим Ковальов не успя да се намеси добре след далечен изстрел и изпусна кълбото. До него стигна Галин Минков, но вратарят в опита си да избие топката скочи в краката на футболиста на домакините и го спъна. Това накара главният рефер да посочи бялата точка, а още по-лошото за Пирин бе, че Ковальов освен, че направи дузпата и се контузи.

След няколко минути, в които се оказваше медицинска помощ на стража на “орлетата”, Краси Станоев се зае с изпълнението на наказателния удар. Бившият футболист на Пирин не сбърка и наказа предишния си тим - 1:0.

Второто полувреме започна с хубаво положение за “железничарите”, след като Карлос Франса напредна добре по левия фланг, нахлу в наказателното поле и малко преди аутлинията върна назад Калоян Кръстев, който бе на по-добра позиция. Централният нападател обаче не нанесе перфектния удар и прати топката в аут.

В 58-ата минута Бруно Франко опита късмета си с шут от дистанция след разбъркване в наказателното на Пирин. Мощният удар обаче прелетя далеч от целта.

Локо (София) продължаваше да натиска своя противник. В 67-ата минута Калоян Кръстев можеше да удвои преднината на своя тим, но след разбъркване в пеналтерията на “орлетата” нападателят се размина с топката и не успя да засече на празна врата. Малко по-късно Ковальов трябваше да се намесва след удар на Тешейра от добра позиция.

В 73-ата минута Симеон Александров бе изведен в наказателното поле на домакините. Той успя да бутне топката и да преодолее излезлия напред Александър Любенов, след това обаче Александров стреля над напречната греда на опразнената врата и изпусна най-чистото положение за Пирин от началото на мача.

Три минути по-късно Карлос Франса бе изведен с дълго подаване. Той остана очи в очи със стража на Пирин и с майсторско изпълнение успя да го прехвърли - топката се озова в мрежата. Веднага обаче останаха съмнения за засада, а след това последва и редовната проверка на ВАР. В крайна сметка попадението бе отменено.

В 82-ата минута обаче всичко сякаш се реши. Столичани получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от сравнително далечна дистанция. Зад топката застана Карлос Франса, който стреля директно и с изключително силен изстрел прокара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ковальов - 2:0.

До края на срещата Локомотив можеше да вкара и трето попадение, но Ковальов успя да избие шут на Франса.

С тази победа столичани събират в актива си 6 точки и вече са на седмото място във временното класиране. Пирин от своя страна е на предпоследната 15-та позиция с едва 1 точка в актива си.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:0 ПИРИН

1:0 Красимир Станоев (45+3) д.
2:0 Карлос Франса (82)

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев, 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса, 15. Лука Иванов;

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Батас, 17. Борис Тютюков, 27. Георги Върбанов, 10. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 25. Илиан Костов, 29. Мартин Бачев, 33. Симеон Александров, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано.

Снимки: Владимир Иванов