Балкан (Ботевград) стартира с победа след обрат срещу Кюстендил

Балкан (Ботевград) започна сезона в Югозападната Трета лига с победа. Отборът на Иван Редовски се наложи над Кюстендил като гост с 2:1 в двубой от първия кръг на първенството. Срещата на стадион "Осогово" бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Успехът дойде след обрат, след като домакините откриха резултата още в първата минута.
 Виктор Анастасов даде преднина на своя тим, но преди почивката Балкан успя да изравни чрез Калоян Бонев (26'). В 81-ата минута Павел Петков наказа груба грешка в противниковата защита и донесе трите точки на своя отбор.

15 Кюстендил 1:2 Балкан (Ботевград)

Двубоят бе изключително динамичен и предложи много интересни ситуации пред двете врати. В началото на второто полувреме гостите удариха и горната греда. В добавеното време на срещата се стигна до сериозно меле между футболистите, след което бяха изгонени трима играчи.

В следващия кръг Кюстендил гостува на третия отбор на ЦСКА 1948, докато за Балкан предстои домакинство на Банско.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата още преди да бяха изминали 60 секунди. "Сините" организираха добро нападение отляво, след което последва центриране към наказателното поле, а там на точното място се озова Виктор Анастасов, който стреля от движение и не остави шансове за намеса на противниковия страж.

Малко по-късно Иван Марчев нанесе удар извън наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Васил Вълчев. В седмата минута гостите отговориха с изстрел с глава на Калоян Бонев, който обаче бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Кюстендил.

Постепенно футболистите на Балкан пренесоха играта в половината на своя съперник и в 26-ата минута изравниха резултата. Стражът на домакините Александър Михайлов отрази по много добър начин удар на Димитър Руйчев, но Калоян Бонев дебнеше в близост до вратата и при добавката трудно можеше да сбърка - 1:1.

Малко след като измина половин час от началото на мача домакините бяха близо до реализирането на втори гол. Марио Евтимов се оказа непокрит на чудесна позиция, но изстрелът му с глава премина на сантиметри от целта.

В края на първото полувреме Божидар Христов шутира опасно от дистанция, а кълбото профуча над вратата. Това бе и всичко по-интересно преди почивката.

В 50-ата минута гостите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Павел Петков стреля технично и остави Михайлов на място, но топката срещна горната греда.

7 по-късно Марио Евтимов бе изведен на чудесна позиция очи в очи със стража на Балкан. Нападателят можеше да комбинира с Анастасов, но предпочете сам да завърши атаката и стреля силно към близкия ъгъл, но неточно.

В следващите минути тимът на Мартин Йорданов притисна противника в половината му, но защитата на ботевградчани се справяше. В 79-ата минута Христо Радков стреля от фал от далечно разстояние, но над целта.

120 секунди по-късно Балкан осъществи пълен обрат, след като Зюмбулев сбърка при изнасянето на топката. Това позволи на Павел Петков да се откъсне очи в очи с Александър Михайлов и хладнокръвно да го преодолее.

Домакините се втурнаха в търсене на изравнително попадение, което отвори празни пространства в защитата. В 86-ата минута Петков можеше да отбележи и втори гол, но от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

Дълбоко в добавеното време напрежението взе връх и се стигна до меле между играчите на терена, след което главният съдия Мартин Марков показа два червени картона на Кюстендил и един на Балкан.

Кюстендил 1:2 Балкан (Ботевград)

1:0 Виктор Анастасов (1)
1:1 Калоян Бонев (26)
1:2 Павел Петков (81)

Стартови състави:

Кюстендил: 1. Александър Михайлов, 87. Евгени Гроздин, 3. Евгени Зюмбулев, 71. Майкъл Георгиев, 22. Адриян Бачовски (К), 18. Иван Марчев, 88. Божидар Христов, 8. Виктор Анастасов, 10. Любослав Любомиров, 80. Христо Радков, 11. Марио Евтимов;

Балкан (Ботевград): 98. Васил Вълчев, 14. Давид Ганчев, 6. Дейвид Йорданов, 8. Емил Колев (К), 20. Марио Войнов, 15. Калоян Бонев, 19. Павел Петков, 9. Здравко Атанасов, 7. Йордан Дамянов, 17. Александър Асенов, 11. Димитър Руйчев.

Снимки: Борислав Трошев