Червен картон не спря Бешикташ в Тирана

Бешикташ не срещна особени трудности и в реванша срещу Тирана във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Турският гранд се наложи с 2:0 в гостуването си в Албания и с общ резултат 5:1 продължава категорично напред в турнира.

Гостите поведоха с гол на Даниел Амарти в 56-ата минута, но след това останаха с човек по-малко на терена, като Артур Масуаку получи червен картон в 66-ата минута.

Домакините обаче не се възползваха от численото си предимство, а напротив. В 75-ата минута Винсент Абубакар бе точен за 0:2, с което окончателно сложи точка на спора.

Така Бешикташ ще играе в третия предварителен кръг на турнира, където ще срещне Нефтчи (Баку). За Тирана европейският път приключи рано-рано.