ПАОК спечели с човек по-малко в Йерусалим

ПАОК показа характер и успя да спечели реванша си с Бейтар (Йерусалим) в Израел от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Гърците се наложиха с 3:1, а още по-впечатляващо е, че го направиха, след като играха с човек по-малко от 40-ата минута, когато Дъглас Аугусто получи червен картон. В първата среща резултатът бе 0:0, така че именно днешната победа се оказа решаваща за продължаването на състава от Солун.

ПАОК поведе в 12-ата минута след автогол на Еди Готлив.

В 40-ата минута обаче Дъглас Аугусто извърши нарушение за дузпа, а освен това получи и червен картон. Ярден Шуа обаче пропусна от бялата точка и резултатът остана непроменен.

За сметка на това в 1-вата минута на добавеното време на първата част гърците стигнаха до втори гол, дело на Брандън Томас. Бейтар обаче също успя да отбележи попадение в 7-ата минута на добавеното време и върна интригата, правейки резултата 1:2.

През втората част домакините направиха всичко възможно да стигнат до изравняване, но вместо това в 92-рата минута падна трети гол за състава от Солун, като той отново бе автогол, този път на Трази Томас.

Така ПАОК се класира за третия предварителен кръг на турнира, където ще играе с Хайдук (Сплит). За Бейтар пък това е краят на европейският им път през настоящия сезон.