Струга елиминира Будучност след страхотно голово шоу в Подгорица

Струга се класира за третия предварителен кръг на Лигата на конференциите, след като спечели и реванша срещу Будучност в Подгорица. Но докато първата среща в Северна Македония бе завършила със скромното 1:0 в полза на домакините, то днес станахме свидетели на страхотно голово шоу и успех с 4:3 на Струга.

Будучност пръв откри резултата още в 7-ата минута и даде заявка, че ще търси пълен обрат. Точен бе Миомир Джуричкович.

Гостите обаче реагираха бързо и успяха да излязат напред в резултата след две попадения на Мариян Радески в 11-ата и 45-ата минута.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме обаче домакините отново възстановиха равенството чрез Василие Аджич.

През втората част Струга обаче наниза нови два гола, като този път се разписа Бесарт Ибраими в 66-ата и 74-тата минута.

В 82-рата минута Петър Секулович намали изоставането на Будучност до 3:4, но за домакините нямаше време за нищо повече.

Така Струга продължава към третия предварителен кръг на турнира, където ще играе срещу Есперанж, който отстрани Дъ Ню Сейнтс след успех с 3:2 в реванша днес. Будучност пък приключва с участието си в евротурнирите.