Фенербахче помете Зимбру и в реванша

Фенербахче постигна още една разгромна победа над Зимбру в реванша между двата тима от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. В първия мач турците се наложиха с 5:0, а днес вкараха гол по-малко при гостуването си в Кишинев - 4:0. Така истанбулският тим по безапелационен начин продължава към третия квалификационен кръг на турнира.

Интересното е, че всичките четири попадения в мача паднаха през второто полувреме, а първите три от тях бяха в рамките на 11 минути. Душан Тадич откри резултата в 48-ата минута, а след това на два пъти се разписа Миши Батшуай в 57-ата и 59-ата минута.

Последва кратко затишие, преди в 76-ата минута Исмаил Юксек да оформи крайното 0:4.

Така Фенербахче вече е в третия предварителен кръг на турнира, където ще играе с победителя от двойката Диферданж и Марибор. Зимбру пък приключва евроучастието си на този етап.