Нидерландия завърши груповата фаза с гръмкото 7:0

Женският национален отбор на Нидерландия очаквано нямаше проблеми с Виетнам и разби аутсайдера в група Е на Световното първенство със 7:0. По този начин „лалетата“ си гарантираха първата позиция в групата и участие на 1/8-финалите, където ще срещнат отбора, който завърши на второ място в група G.

Виетнам приключва първото си участие на Световно първенство с нула точки и голова разлика 0:12.

Иначе още до 18-ата минута Нидерландия водеше с три гола, а полувремето завърши при резултат 5:0.

Лике Мартенс откри резултата в осмата минута, след като овладя подаване от дълбочина в наказателното поле, след което прехвърли Тран Тим Ким Тан. Три минути след това Катя Сноейс udwoi, след като получи от Ван де Донк и стреля от около 14 метра. Есмее Бругтс отбеляза страхотен гол в 18-ата минута след фалцов изстрел извън границата на наказателно поле, с който прати топката в горния ляв ъгъл. Джил Роорд покачи в 23-ата минута, засичайки от въздуха центриране на Янсен. В самия край на първото полувреме Даниеле ван де Донк направи 5:0 след добавка отблизо.

През второто полувреме мачът се доиграваше, без нидерландките да се напрягат особено. Все пак „лалетата“ стигнаха до още два гола. Първият бе реализиран от Емсее Бругтс в 57-ата минута с чудесен изстрел от около 23 метра. Вторият падна в 83-тата минута, когато Джил Роорд бе точна с глава отблизо.

Халфът на Арсенал Виктория Пелова, която е от български произход, започна в титулярния състав на Нидерландия, като на почивката бе заменена.