Колумбия шокира Германия след драматичен край

Колумбия шокира двукратния световен шампион Германия и го победи с 2:1 в среща от група “H” на Световното първенство за жени. Южноамериканките записаха втори успех в групата и са едноличен лидер и почти сигурно ще се класират за осминафиналите.

18-годишната Линда Кайседо откри резултата след фантастичен гол в 53-ата минута. Двубоят имаше изключително драматичен край. Германките изравниха минута преди края на редовното време от дузпа, реализирана от Александра Поп. Те си мислеха, че са стигнали поне до точка но удар с глава Мануела Ванегас в добавеното време донесе победата на Колумбия.

Колумбия взе инициативата от началото, а германският тим изглеждаше объркан от агресията на съперника и от атмосферата на стадиона в Сидни, тъй като повечето от 40-те хиляди зрители подкрепяха тима от Южна Америка. Въпреки това Бундестимът имаше някои шансове през първата част. Колумбийките използваха всяка възможност да атакуват и седем минути след почивката стигнаха до гол. Те не се притесниха и след късния изравнителен гол и Ванегас им донесе победата.

Снимки: Imago